Austrumu mīlas mācībās ir aprakstīti līdz 1000 dažādas dzimumlocekļa kustības makstī un tiek ieteikti dažādi kustību ritmi. Parasti un visizplatītākā kustība jauniešiem un arī padzīvojošiem vīriešiem, ir ritmiska, vienveidīgas visa dzimumlocekļa kustības makstī. Pie ātra un vienveidīga ritma (parasti jauniem vīriešiem), ko bieži salīdzina ar trusīšu kustībām, parasti noved pie ātras sēklas noplūdes vīrietim.

Seksa tehnikā, ļoti nozīmīgs jautājums ir dzimumlocekļa kustībai makstī un tā ritmam. Kustības un ritms var būt par iemeslu, kāpēc vīrietim seksa laikā notiek ātrāka sēklas noplūde. Izvēloties atbilstošu ritmu un kustības veidu var pagarināt dzimumakta ilgumu, panākt seksuālās enerģijas koncentrēšanos, kas vēlāk izraisīs daudz augstākas pakāpes izjūtas orgasma laikā. Ritms un dzimumlocekļa kustības var būt izšķirošais ātrāka orgasma panākšanai sievietei.

Lai dažādotu seksuālās attiecības, iesakām:

  • Ievadot  makstī, censties slidināt dzimumlocekli gar maksts mugurējo sieniņu, bet velkot ārā, nedaudz paceļoties, tā lai loceklis slīdētu gar maksts atveres augšējo malu, cenšoties aizskart klitoru. Vīrieša kustības līdzinātos kā peldēšanai – ienirst un uzpeld;
  • Ievadīt gar vienu maksts sānu un vadi ārā gar otru, periodiski mainot puses. Vīrieša gurni kustas no viena sāna uz otru;
  • Pilnībā ievadot locekli, cieši piespiesties pie maksts, slidinot gurnus uz augšu un leju, no viena sāna uz otru. Locekļa kustības nelielas, bet pateicoties gurna kustībām, ar locekļa sakni tiek spēcīgi kairināts klitors.
  • Veiciet dažāda dziļuma kustības – 7 īsas un vienu garu (pilnībā ievadiet locekli), tad 9 īsas un vienu garu. Īsās kustības sakairinās maksti, bet dziļa kustība radīs pilnuma sajūtu partnerei.
  • Kustību laikā ievadiet un izvadiet tikai locekļa galviņu no maksts un katrā 5 kustībā ievadiet pilnībā visus dzimumlocekli un piespiedies cieši piespiedies, kustiniet gurnus, lai locekļa sakne kairina klitora rajonu.

Jo vairāk dažādosies savas kustības un ritmu, jo labāk tiks sakairināta maksts un radīs spēcīgāku uzbudinājumu partnerei, un vieglāk būs sasniegt, un spēcīgāks būs orgasms.