Gribu seksu katru dienu

Ar seksu ieteicams nodarboties vairāk nekā vienu reizi nedēļā. Ko darīt, ja partnerim liekas, ka sekss ar mīļoto nav tik bieži, kā gribētos? Par to saruna ar seksologu Artūru Vāveri rakstā “Gribu seksu katru diebu”.

Vai normāli, ja kādam no partneriem (domāts sieviete un vīrietis) ir kāre nodarboties ar seksu katru dienu?

Tas jau labi, ka ar seksu gribas nodarboties katru dienu. Tikai, vai var? Vai cilvēka organisms spēj to izturēt, un vai tiešām tas ir vajadzīgs katru dienu? Kādreiz cilvēks grib vairāk, nekā spējīgs izdarīt reālajā dzīvē.

Ja to var izturēt, var kaut katru dienu. Lielākoties ir situācijas, kad viens no partneriem grib, bet otrs ne. Tajā pašā laikā katram ir savs noteikts dzīves ritms, arī seksuālās dzīves ritms. Nereti cilvēki pārforsē, un tad rodas pārslodze, tāpēc samazinās gribēšana. Senāk, padomju laikā, kad jūrnieki devās jūrā un atradās ilgi prom no mājām un mīļotās sievietes, viņiem no seksa bija ilgāks atturēšanās posms.

Jūs tiešām domājat, ka viņi pusgadu un ilgāk atturējās no seksa? Ir taču dzirdēti nostāsti, ka ostās jūrnieki neliedza sev mīlas priekus ar pērkamām sievietēm.

Grūti pateikt… Noteikti gadījās arī situācijas, kad citās ostās jūrnieki sev neliedza arī seksuālos kontaktus. Taču lielākoties sekss viņiem izpalika. Zvejas kuģi citās ostās nepiestāj, vīri aiziet jūrā un tikai pēc pāris mēnešiem atgriežas mājās. Tāpēc tajā īsajā laika periodā, kamēr vīrietis atrodas uz sauszemes, seksu viņam gribas pat vairākas reizes dienā. Un tad rodas pārslodze.

Ja ir tā gribēšana un varēšana — nav nekas slikts, ka cilvēki ar seksu nodarbojas vairākas reizes dienā. Taču tā nav norma.

Cik reižu nedēļā ieteicams nodarboties ar seksu pārim, kas ilgstoši ir kopā? Kāds ir zelta vidusceļš?

To tā nevar noteikt, katram cilvēkam tas ir individuāli. Vienam ritms lielāks, otram mazāks. Taču vienreiz nedēļā — tas gan par maz. Katru dienu… it kā normāli, bet varbūt arī mazlietiņ par daudz.

Tātad sekss katru dienu laikam ir pārspīlēti?

Mazliet jau pārspīlēts, bet ir vīrieši gados (aptuveni 40—45 gadu veci), kuri regulāri katru dienu nodarbojas ar seksu — viņiem tāds ritms ir vajadzīgs.

Vīrieši seksuāli aktīvāki ir līdz 25 gadu vecumam, pēc 30 seksualitāte lēnām mazinās. Hormonu līmenis pamazām samazinās, un ne tikai. Tagad 30 gadu veci vīrieši lielākoties aizņemti ar darbu un viņiem ir stress un nogurums. Vīrietis aiziet mājās un seksu vairs negrib. Līdzīgi ir arī ar sievietēm. Tās daiļā dzimuma būtnes, kas veido savu biznesu un karjeru, atnākušas mājās, domā, kā izgulēties, lai nākamajā dienā atkal varētu agri piecelties un doties uz darbu. Šajā situācijā priekšroka ir nogurumam un miegam, tālab sekss aiziet otrajā plānā.

Kā rīkoties šādās situācijās, jo laikam nav veselīgi seksu no mūsu dzīves izslēgt pavisam?

Sestdienas un svētdienas ir brīvdienas. Vismaz reizi nedēļā cilvēkam vajag atpūtu un atslodzes dienu, nevis iet uz darbu un risināt dažādus darba jautājumus.

Ap 40—50 gadiem vīrieši bieži sūdzas par erekcijas (dzimumlocekļa piebriešana seksuāla uzbudinājuma laikā) traucējumiem. Tie rodas lielās pārslodzes rezultātā, un tad vienīgais risinājums ir atpūta. Jāpaņem brīvdienas un jāatpūšas, līdz ar to nebūšanas ar erekciju pazūd. Katram pašam jāseko savam dienas režīmam, nevajag radīt sev pārslodzi un stresa situācijas. Te vietā kāds teiciens, ko der ielāgot: “Mums pilni kapi ar neaizvietojamiem cilvēkiem.” Kamēr darbojamies un esam biznesā, mums liekas, ka esam neaizvietojami un neviens cits tik labi to neizdarīs kā mēs.

Taču tā nav. Vairāk jāpievērš uzmanība atpūtai, pilnvērtīgam miegam un veselīgam uzturam. Tad arī sekss kļūs kvalitatīvāks. Obligāti reizi gadā vismaz 14 dienas cilvēkam nepieciešams atvaļinājums. Tajā laikā pilnībā vajadzētu atslēgties no darba.

Būtu jau normāli, ja sekss partneriem, kas regulāri dzīvo kopā, būtu vairāk nekā vienu reizi nedēļā. Taču tas atkarīgs no zvaigžņu stāvokļa, no citiem faktoriem, arī no gadalaika. Pensijas vecumā sekss varētu būt reizi nedēļā.

Ir situācijas, kad vienam no partneriem seksu gribas vairāk nekā otram? Vai tas nav iemesls, kā dēļ var izjukt attiecības?

Skatoties, kāda ir pāra attieksme pret šiem jautājumiem. Ja regulāri jāpiekāpjas otrai pusītei, kad pašam seksu negribas, tad pret seksu var rasties negatīva attieksme. Var iestāties negatīva pretreakcija — baidīšanās un izvairīšanās. Tas attiecas gan uz sievietēm, gan vīriešiem.

Daiļā dzimuma pārstāves, kas, kā tautā mēdz teikt, nav dabūjušas, ir neapmierinātas. Sievietei no seksa trūkuma var rasties stress, un viņa var kļūt kašķīga, visu laiku uzvilkta. Var pienākt arī brīdis, kad sieviete sāk meklēt citus risinājumus. Labākais variants ir pašapmierināšanās; tiek meklēti veidi, kā pati sevi varētu apmierināt, izmantojot dažādus palīglīdzekļus un materiālus. Otrs risinājums — cits partneris.

Pārim jāprot pielāgoties. Ja sievietei negribas tik daudz kā vīrietim, viņš var sevi apmierināt arī citādi, nesperot sānsoļus.

Ja pārim ir seksuāli konflikti, var izraisīties strīdi pat par sadzīviskiem niekiem — par nemazgātiem traukiem, nesakārtotām un nosviestām drēbēm. Attiecības ieiet strupceļā.

Situācija no dzīves:

 vīrietis strādā fizisku darbu un mājās ir vēlā vakara stundā. Sieviete katru dienu savam mīļotajam piedāvā seksu, bet viņš atsaka, norādot, ka ne jau sekss ir galvenais, vakaru var pavadīt arī tāpat, mīļi apskaujoties. Kā sievietei rīkoties?

Katram cilvēkam ir savs seksuālās dzīves ritms. Varbūt sieviete biežāk vēlas seksu, it sevišķi, ja vīrietis ikdienā smagi strādā un pārnāk piekusis, vēlas gulēt. Sievietei tūlīt nevajadzētu meklēt speciālista palīdzību, viņa varētu mēģināt apmierināt pati sevi.

Seksu nekādā ziņā nevajag uzspiest, jo otrai pusītei pret to ar laiku radīsies aizvien lielāka nepatika, iespējama pat pilnīga attiekšanās.

Vēlme pēc seksa katru dienu var būt saistīta arī ar neirozi. Sievietei liekas, ka viņa nav tik pievilcīga, viņa baidās zaudēt partneri. Vārdu sakot, neirozes izpausme ir paaugstināta tieksme uz seksu. Tāpēc sieviņa gatava katru nakti pierādīt, ka ir pati labākā un iekārojamākā.

Vai kvalitatīva seksuālā dzīve atkarīga arī no dzimumlocekļa lieluma? Ir taču kaut kādi standartizmēri?

Erekcijas stāvoklī tie ir 16—17 cm garumā, apkārtmērs — 13—14 cm.

Ja krāniņš mazs, sieviete dzimumkontakta laikā var nejust kairinājumu un baudu. To var nejust arī vīrietis, ja sievietei pēc dzemdībām paplašinājusies maksts. Risinājumi dažādi. Ja pārāk liela maksts, iespējams veikt plastisko operāciju — samazināt maksti. Dzimumlocekli gan nav prāta darbs palielināt ar plastiskās operācijas palīdzību; gan pagarināt, gan paplatināt, gan mainīt tā izliekumus var dabiskā ceļā — ar masāžu un dažādām ierīcēm. Dzimumlocekli ar īpašas ierīces palīdzību var palielināt par puscentimetru mēnesī.

Vīrieši pēdējā laikā kļuvuši seksuāli neaktīvi, jo viņiem ir mazkustīgs dzīvesveids. Mediķi runā par neauglīgiem spermatozoīdiem, taču tas laikam attiecas uz auglību?

Jā, tas vairāk attiecas uz auglību. Taču vīriešu seksuālā aktivitāte pēdējos gados tiešām mazinās. Vīrieši lūdz izrakstīt viagru vai jaunāko erekcijas uzlabošanas līdzekli “Cials”.

Satraucoši, ka par erekcijas kvalitāti sūdzas aizvien vairāk jauniešu (18—19 gadi). Cēlonis varētu būt neveselīgs uzturs — picas, hamburgeri, frī, kokakola — un neveselīgs dzīvesveids. Jaunieši bieži sēž pie datora un globālajā tīmeklī internetā skatās pornogrāfiskas filmas, un tā notrulinās normāla uztvere pret seksu.

Vai jauniešiem, kas piekopj virtuālo seksu, nākotnē draud nepatikšanas dzimumattiecībās?

Tā varētu būt. Cilvēki sev nozaguši izjūtu prieku par dabisku seksu. Kontakti ar partneri netiek izbaudīti, tie šķiet garlaicīgi. Sekss kļūst par fizioloģisku procesu, kurā izpaliek garīgais kontakts. Jauni vīrieši teic, ka pēc seksa vairs nevēlas redzēt partneri, tā ir apnikusi. Ar datoru ir citādāk, jo to var izslēgt, un viss. Savukārt partnere vēlas runāt. Būs vajadzīgs ilgs laiks, lai cilvēks atgrieztos normālās sliedēs.

Tagad virtuālais sekss kļuvis populārs?

Šeit nebūs partneru psiholoģiskā kontakta — jūtu un mīlestības. Virtuālā seksa kontakts izpaužas pavisam citādi. Ir pietiekami daudz vientuļu cilvēku, kuriem ir grūtības atrast partneri. Nedomāju, ka virtuālajā seksā būtu kāds ļaunums, ja to izmantotu invalīdi, vientuļie cilvēki. Var gadīties, ka šādu seksu pāris izvēlas laikā, kad ir sastrīdējušies, kad attiecībās iestājusies krīze. Tā ir tā pati pašapmierināšanās. Var izmantot videofilmas, kurās redz otru partneri, — tādā veidā notiek vizuālais efekts. Biežāk tas notiek čatos, kad viens otram apraksta, ko un kā dara.