Anogenitālais izmērsAnogenitālais izmērs ir attālums no anālās atveres līdz sēliniekiem. Šī izmēra diagnostiskajai nozīmi atklāja University of Rochester pētnieki, kuri izmeklēja 126 vīriešus līdz 23 gadu vecumam. Pētījuma laikā tika veikti dažādi mērījumi, tai skaitā dzimumlocekļa, sēklinieku uc, un paralēli veikta spermas pārbaude un hormonu analīzes. Pētījumā noskaidrots, ka normāls attālums starp anālo atveri un sēkliniekm ir 52 mm.

Arī turpmākie pētījumi, kur tika apsekoti vīrieši, kuriem konstatēja neauglību tika konstatēts, ka anogenitālais izmērs, šiem vīriešiem ir mazāks par 52 mm. Šādu vīriešu spēja apaugļot olšūnu ir 7 reizes mazāks nekā vīriešiem, kuru anogenitālais izmērs ir lielāks par 52 mm.

Anogenitālais izmērs ir arī saistīts ar dzimumlocekļa izmēru, jo mazāks šis izmērs, jo vīrieša dzimumloceklis arī ir mazāks un otrādi. Maza izmēra gadījumā samazinās sēklas (spermas) apjoms un spermatozoīdu daudzims tajā.

Ir uzskats, ka samazināts anogenitālais izmērs veidojas vīriešiem, kuru mātei grūtniecības laikā ir bijis paaugstināts kontakts ar ftalātiem. Ftalāti ir bezkrāsaini šķidrumi, bez smaržas, galvenokārt tiek izmantoti polivinilhlorīda (PVH) un citu plastmasas savienojumu mīkstināšanai. Aptuveni desmitā daļa ftalātu tiek izmantoti personīgās higiēnas produktos, lai nodrošinātu to elastību, radītu eļļaini mitrinošo kārtiņu un palīdzētu šķīdināt un sasaistīt citas kosmētikas sastāvdaļas. Ftalātus saista ar iedzimtiem defektiem, anēmiju, grūtniecības komplikācijām, neauglību un vēzi.

Anogenitālo izmēru, katrs var noteikt pats mājas apstākļos! Svarīgi to būtu apzināt jauniešiem un vīriešiem, kuriem ir grūtības radīt pēcnācējus.

Vīriešiem, īpaši jauniešiem, kuri vēl nav radījuši pēcnācējus, ar samazinātu anogenitālo izmēru būtu ieteicams regulāri novēroties pie ārsts seksologa.

Pieteikties uz Konsultāciju!

Uz Augšu