Pirms mesties seksā ar vairākiem, vērts uzdot sev dažus jautājumus. Šoreiz apskatīsim variantu, kad trešo savām intīmajām attiecībām piesaista pāris. Konsultē ārsts seksologs Artūrs Vāvere.

Vai tas ir nepieciešams, un vai esam tam gatavi?

Šis ir svarīgākais jautājums. Sekss trijatā – tas ir trīsstūris, kurā mijiedarbība notiek starp trim dalībniekiem, un tas nozīmē, ka kādam  no pāra jābūt atvērtam biseksuālai mijiedarbībai, bet otram tas ir jāpieņem. Nākamais  jautājums, uz kuru jāatbild godīgi pašam sev , – vai tas, ka partneris  un trešais cilvēks viens otru glāstīs, skūpstīs vai kā citādi izrādīs savas seksuālās vēlmes un darbības, neizraisīs spēcīgu greizsirdību, privātīpašnieciskumu un netraucēs tālākajās attiecībās? Ja viss ir kārtībā, šādas izpriecas trijatā attiecības var tikai uzlabot un nostiprināt, ienesot tajās jaunas vēsmas, saliedētības sajūtu, atklātību un uzticēšanos.

Ko mēs gaidām?

Atbilde uz šo jautājumu meklējama sākumā, kad vispār esam sākuši domāt par seksu trijatā. Moivācijas un vēlmes var būt dažādas. Vieniem būs vēlme pamēģināt seksu ar divām sievietēm vai diviem vīriešiem, citiem – izmēģināt intīmu tuvību ar sava dzimumu partnera klātbūtnē, vēl  kādam vēlme pavērot … Pastāv gan iespēja, ka pēc šāda seksuālā piedzīvojuma pāris vai kāds no partneriem var justies vīlies un nebūs piepildījis savas sākotnējās vēlmes. Bet noteikti būs tādi, kas gūs pozitīvu pieredzi, baudu un apmierinājumu un sāks plānot nākamo piedzīvojumu.

Kurš būs trešais?

Ja izlemts par labu piedzīvojumam, būtu jāvienojas, kurš tad būs trešais. Tas būs vīrietis vai sieviete, kādai vajadzētu būt viņā ķermeņa uzbūvei un varbūt pat matu krāsai. Atbilstošs kandidāts no draugu loka var rasties uzreiz, un tad atliek tikai izplānot, kā šo trešo iesaistīt. Cits variants – trešais tiek piemeklēts caur iepazīšanās portāliem. Šis process parasti nav spontāns, visbiežāk pāri ar vēlamo pretendentu iepriekš satiekas, lai iepazītos un saprastu, vai būs atbilstošs. Ļoti liela nozīme šajā situācijā būs trešā izskatam, runas veidam, uzvedībai un citām īpašībām, kuras var gan pozitīvi, gan negatīvi ietekmēt izvēli. Katrā ziņā – kas meklē, tas atrod!

Kādi ir mūsu noteikumi?

Tam, vai sekss notiek divatā vai trijatā, pamatā nav lielas atšķirības. Jebkurā situācijā katram dalībniekam ir tiesības atteikties no notiekošā vai nedarīt to, ko nevēlas darīt. Katram var būt savi aizspriedumi un rāmji, kas pārējiem jārespektē. Bet nebūtu prātīgi jau sākumā izvirzīt kādus papildnoteikumus par to, kurš kuru drīkst skūpstīt, aiztikt, glāstīt vai ko vairāk. ja rodas šādi noteikumi, visdrīzāk kāds jau no paša sākuma nav gatavs šādai mijiedarbībai. Jāatceras arī par izsargāšanos no HIV un STS – ja pāris seksa laikā parasti neizmanto prezervatīvus, atnākot trešajam, tie noteikti jālieto.

Dr. Artūrs Vāvere speciāli Žurnālam SHAPE Nr. 4, 2015.