Vidēji gandrīz pusei vīriešu ir vairāk vai mazāk līks dzimumloceklis. Tomēr tikai vidēji 6% vīriešu dzimumlocekļa izliekums sagādā grūtības veit dzimumaktu. Pavisam neliels procents ir tādu, kuri dēl dzimumlocekļa izliekuma nav spējīgi veikt dzimumaktu.

Ja ir nedaudz līks dzimumloceklis (līdz 20°) , tad dzimumaktu ir iespējams veikt bez nekādām problēmām. Pat jāsaka, ka nedaidz līks dzimumloceklis frikciju laikā sievietei rada spēcīgākas izjūtas nekā taisns.

Kāpēc veidojas izliekts dzimumloceklis?

Iemesli var būt vairāki. Viens no retākiem iemesliem ir Peirona slimība. Slimība tiek novērota vecāka gadu gājuma vīriešiem. Raksturojas ar saistaudu plāksnīšu veidošanos briedumķermeņa audos. Rezultātā erekcijas laikā izjūt sāpes un dzimumloceklis izliecas uz to pusi, kurā ir veidojušās šīs plāksnītes.

Internetā un arī ārstu vidū tiek nepateizi traktēts dzimumlocekļa izliekums, to vienmēr dēvējot par Peirona slimību.

Līks dzimumloceklis jauniešiem

Jauniem vīriešiem, dzimumlocekļa izliekuma rašanās mehānisms ir daudz savādāks. Līks dzimumloceklis veidojas jau pubertātes vecumā vai tuvu tā beigu posmam. Tas saistīts ar to, ka šajā vecumā rodas “hormonu vētras”, dzimumloceklis ir ļoti jūtīgs un ļoti bieži rodas erekcija. Lai slēptu erekciju no apkārtējiem, puisi cenšas to iekārtot biksēs tā , lai apkārtējiem būtu grūtāk pamanīt.

Līks dzimumloceklis grādos

Tādas darbības rada lielāku iestiepumu vienā dzimumlocekļa pusē. Tā, kā šajā vecumā notiek intensīva augšana, tai skaitā arī dzimumlocekļa augšana, vienā pusē attīstās vairāk audu nekā otrā. Parasti izliekums ir uz to pusi uz kuru dzimumloceklis ir ticis liekts.

Jo lielāks tajā vecumā ir bijis dzimumloceklis, jo izliekums ir lielāks. Ļoti reti ir novērots līks dimumloceklis, ja pats dzimumloceklis ir maza izmēra.

Ja dzimumlocekļa izliekums pārsniedz 30º  traucē veikt dzimumaktu.

Nākas saskarties ar situācijām, kad ir nedaudz līks dzimumloceklis unpuisim regulāri intīmo kontaktu laikā rodas misēkļi. Visas nelaimes tiek noveltas uz to, ka ir līks dzimumloceklis.

Bet praktiski pie vainas neveiksmei ir  bijis praktisko iemaņu trūkums.

Tas nozīmē, ka neliela izliekuma gadījumā, tas nav pie vainas intīmajās neveiksmēs.

Kā rīkoties, ja ir līks ?

Vispirms ir jānovērtē dzimumlocekļa izliekuma pakāpe un dzimumlocekļa audi.

Rodoties spontānai erekcijai
Dzimumlocekli būtu jāsakārto biksēs uz to pusi, kas ir pretējs izliekumam. Piemēram izliekums ir uz leju – erekcijas laikā nēsājam dzimumlocekli uz augšu. Ja pa kreisi, tad liekam tā lai būtu labajā pusē!

Tālāk būtu jāizlemj par dzimumlocekļa taisnošanas procesu.

Jāatzīmē, ka lielāku izliekumu izlabot uz mazāku ir daudz vieglāk, nekā nedaudz līku dzimumlocekli iztaisnot pilnīgi taisnu!

Tas nozīmē, ka tiem, kam sākotnēji ir liels izliekums (piem. 90º), lai samazinātu uz 60º ,būs vajadzīgs daudz mazāk laika nekā, lai no  60º samazinātu uz 30º.

Līku dzimumlocekli var iztaisnot ar dabīgām metodēm, tikai tas prasa laiku un darbu!

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai dzimumlocekļa iztaisnošanas process ir sāpīgs?

Nē, tas nedrīgst būt sāpīgs, jo ja rodas sāpes, tas nozīmē, ka tiek kaut kas bojāts. Taisnošana notiek dabīgu procesu rezultātā, tāpēc tā prasa laiku un pacietību. Ja rodas sāpes, tas nozīmē, ka kaut kas tiek darīts nepareizi!

No kāda un līdz kādam vecumam var taisnot peni?

Nav šādu vecumu robežu. Kā jau bija minēts, izliekums sāk veidoties pubertātes vecumā. Ja 17-18 gadu vecumā ievērojat, ka jūsu dzimumloceklis ir izliekts, tad arī varat sākt viņu taisnot.

Tas pats attiecas uz gados vecākiem kungiem. Ir bijis, ka vīrietis 60 gados ir izlēmis iztaisnot un vecums šajā sakarā nebūs šķērslis. Kaut gan jāatdzīst, ka gados jaunākiem šie procesi notiek nedaudz ātrāk.

Man ir līks, bet es nezinu vai man vajag viņu taisnot.

Tieši tā, ja Jums ir līks dzimumloceklis un tas jums netraucē seksuālajā dzīvē, tad nav nekāda nepieciešamība to taisnot.

Lai iztaisnotu dzimumlocekli, tas prasa laiku un darbu – tātad jābūt motivācijai. Ja šādas motivācijas nav, tad nevaja neko darīt 🙂

Vai var vienlaicīgi novērst izliekumu un pagarināt dzimumlocekli?

Šie abi procesi iet roku, rokā. Nevar iztaisnot dzimumlocekli to nepagarinot. Ar to ir jārēķinās, ka lai par 20º samazinātu izliekumu, vidēji par 2 cm ir jāpagarina dzimumlocekli.