Vīrieša dzimumlocekļa priekšādiņa aizsargā dzimumlocekļa galviņu no izžūšanas un aizsargā to no traumām un nevajadzīga kairinājuma.

Līdz 5 gadu vecumam, zēniem ir fizioloģiskā fimoze – priekšādiņa pilnībā nosedz dzimumlocekļa galviņu. Pēc šī vecuma, priekšadiņai vajadzētu atdalīties no galviņas. Ja zēnam fimoze saglabājas līdz 10 gadu vecumam, būtu nepieciešams konsultēties ar urologu par cirkumcīzijas veikšanu.

Ar dzimumlocekļa priekšādiņas problēmām saskaras katrs vīrietis. Šie jautājumi var būt saistīti ar priekšādiņas attīstību – tā var būt labi attīstīta un par garu.

Ja priekšādiņa ir par garu, daļai vīriešu tas rada neērtības seksa laikā. Dzimumakta laikā tā atslīd atpakaļ uz galviņas un frikciju laikā vīrietis neizjūt vajadzīgo kairinājumu. Šādā situācijā vīrietim var būt apgrūtināti ejakulēt.

Var būt situācija, kad priekšādiņa ir attīstīta normāli, bet ir īsa saitīte, kas savieno priekšādiņu ar galviņu. Šādās situācijās seksa laikā var ieplīst saitīte radot sāpes un asiņošanu.

Kā būtu normāli jāizskatās priekšādiņai erekcijas laikā?

Dzimumlocekļa priekšādiņa

Dzīves laikā var rasties dažādas dzimumlocekļa priekšādiņas traumas. Būtu jāatiecas pret priekšādiņu saudzīgi!

Masturbējot un seksa laikā jāseko, lai dzimumlocekļa galviņa un priekšādiņa nav sausa, jo tas var veicināt dažādu traumu rašanos. Šajā nolūkā būtu jālieto mitrinoši līdzekļi, piemēram, lubrikants,

Apgraizīts vīrietis
Par apgraizītu vīrieti sauc tādu, kuram dažādu iemeslu dēļ (medicīnisku, reliģiozu vai pēc paša vēlēšanās) ir veikta cirkumcīzijas operācija un nogriezta dzimumlocekļa ādiņa.

Normā izskata priekšādiņa erekcijas stāvoklī

Normāla izskata priekšādiņa
Normāla izskata priekšādiņa