Cirkumcizija

Cirkumcīzija nozīmē – pilnīgu priekšādiņas nogriešanu. Šādu operāciju dažās tautās veic reliģisku apsvērumu dēļ, bet pamatā tai ir medicīniskas indikācijas. Viena no indikācijām ir fimoze , parafimoze uc.

Daļa ārstu rekomendē cirkumcīziju vai apgraizīšanu veikt priekšlaicīgas ejakulācijas novēršanai. Idejas pamatā ir tas, ka nogriežot priekšādiņu, dzimumlocekļa galviņa patstāvīgi ir atsegta un tas varētu veicināt jūtības mazināšanos.

Bet kā pierāda prakse – šie ieteikumi nedod nekādu uzlabojumu attiecībā uz sēklas noplūdes ātrumu, jo aptuveni 98% amerikāņu vīriešu ir apgraizīti, bet no priekšlaicīgas vai ātras sēklas noplūdes, procentuāli cieš tik pat daudz cik neapgraizīti vīrieši.

Kaut gan pati ideja – samazināt dzimumlocekļa galviņas jūtību būtu pareiza, tomēr šāds risinājums nedod vēlamos rezultātus. Un galvenais iemesls tajā ir tas, ka dzimumlocekļa galviņas jūtība “miera” un erekcijas stāvoklī ir ļoti atšķirīgas un, lai normalizētu galviņas jūtību, ir nepieciešams darboties ar locekļa galviņu erekcijas laikā.

Lai arī vīriešiem rodas spontānas erekcijas un apgraizīta locekļa galviņa saņem zināmu kairinājumu rīvējoties gar audumu (apakšveļu), tomēr tas ir nepietiekošs kairinājums un no tā galviņas jūtība mainās maz. Lai normalizētu tās jūtību ir nepieciešams regulāri un mērķtiecīgi ar to strādāt erekcijas stāvoklī!

Darbībām ar dzimumlocekļa galviņu būtu jābūt līdzīgām – ļoti tuvām tam, kā loceklis tiek kairināts dzimumakta laikā. Darbības var tik veiktas ar roku vai palīglīdzekļiem (mākslīgā masksts), tās sākumu posmā būtu ieteicams veikta pašam, bet ar laiku, ieteicams būtu procesā iesaistīties partnerei.

Kādos gadījumos būtu jāveic cirkumcīzija?

  • fimoze – priekšādiņas gredzens nav attīstīts un nevar to atvilkt ne miera, ne erekcijas stāvoklī;
  • ja priekšādiņas gredzens sašaurinājies un veido fimozi pēc dažādām traumām;
  • ja vīrietis dažādu iemeslu dēļ pats vēlas veikt šādu operāciju;
  • reliģisku apsvērumu dēļ.

Kā tas notiek?

Cirkumcīzijas operācija

Operāciju veic ķirurgs. Parasti ilgst 20-30 minūtes, kas atkarīgs no sarežģītības pakāpes. Operāciju parasti viec lokālajā anestēzijā, bet ja vīrietis ir ļoti bailīgs, satraukts – var veikt arī vispārīgā narkozē.

Parasti, pēc operacijas var doties mājās un katru dienu jāiet vai arī pašam jāpārsien. Diegi vidēji izkrīt 2 nedēļu laikā un mēnesi pēc operācijas jau var nodarboties ar seksu.

Noteikti, vēlos ieteikt, pirms operācijas izvēlaties ķirurgu, kas to ir darījis un kas to dara estētiski. Ir nācies redzēt puišu locekļus pēc šādas operācijas, kuru izskats viegli sakot nav estētisks.

Nevienmērīgi nogriezta priekšādiņa, vienā sānā karājas nenogrieztās priekšādiņas ādas lēveris… Tāpat arī nepiekrītiet ķirurgam, kas iesaka tikai pārgriezt pašu priekšādiņas gredzenu vai to nogriezt. Neuzbudināts dzimumloceklis pēc šādām manipulācijām prasīs papildus operācijas!

Ievērībai
Cirkumcīzijas operācijas veic ķirurgs vai urologs. Ja Jums ir doma veikt šādu operāciju, tad vajag sameklēt attiecīgo speciālistu. Seksologi neveic šādas ķirurģiskas manipulācijas, tāpēc, lūdzu, nepiesakieties pie manis uz cirkumcīziju!