ejakulācija

Viena no biežākajām sūdzībām ar ko nākas saskarties ir saistītas ar sēklas noplūdi jeb ejakulāciju dzimumakta laikā. No šīs grupas sūdzībām pirmo vietu ieņem sūdzības par ātru vai priekšlaicīgu ejakulāciju. Tad seko pretēja reakcija apgrūtināta vai nespēju ejakulēt dzimumakta laikā. Retāk nākas saskarties ar retrogrādo ejakulāciju – seksa laikā notiek ejakulācija, bet sperma netiek izvadīta uz āru, bet uz urīnpūsli. Rezultātā vīrietis izjūt visu ejakulācijas procesu, bet dažādu iemeslu dēļ sperma nonāk urīnpūslī.

Ļoti bieži rodas jautājums, cik normāli būtu jāilgst dzimumaktam – no dzimumlocekļa ievadīšanas makstī līdz sēklas noplūdei?

Viennozīmīgi atbildēt  uz šo jautājumu nevar, jo tas atkarīgs no dažādiem faktoriem. Situācijā, kad abi partneri ir pietiekoši uzbudinājušies un varbūt ir kāda ekstrēma situācija vai vieta, kur nodarbojas ar seksu, šis laiks var būt īsāks. Toties situācijā, kurā ir relaksējoša atmosfēra, kur viss notiek bez steigas un arī abiem partneriem vēlme pamīlēties ir ilgāka, tad laiks līdz sēklas noplūdei var būt nepieciešams ilgāks.

Apkopojot dažādu pētījumu rezultātus ir noskaidrots, ka vidēji eiropiešiem sekss ilgst 3-5 min. Ja analizē datus par sieviešu uzbudinājuma pakāpēm, tad aprēķināts, ka vidēji sievietei kulminācijas sasniegšanai ir nepieciešams 10 min.

Aptaujājot dažādus pārus tiek atzīmēts, ka dzimumakts kurš regulāri ilgst ilgāk par 25 min ar laiku kļūst apgrūtinošs abiem partneriem.

Ņemot vērā visu augstāk izklāstīto, par normāla dzimumakta ilgumu būtu uzskatāms 7-15 min.

Tātad, par ātru sēklas noplūdi var uzskatīt, ja regulāri dzimumakta laikā sēklas noplūde notiek ātrāk par 5 min un par apgrūtinātu ejakulācija, ja sēklas noplūdi nevar sasniegt 25 min laikā no dzimumlocekļa ievadīšanas makstī. ja speciāli netiek nekas paralēli darīts, lai pagarinātu dzimumaktu.