Par apgrūtinātu ejakulāciju runā tad, ja vīrietim pie adekvāta dzimumlocekļa stimulācijas nav iespējams vai ir grūti panākt sēklas noplūdi. Apgrūtinātas ejakulācijas cēloņi var būt dažādi, tai skaitā dzimumlocekļa inervācijas traucējumi. Tomēr praksē nākas saskarties ar situācijām, kuru pamatā ir masturbācijas laikā radušies specifiski ieradumi dzimumlocekļa stimulācijai.

Nepieciešams sākumā noskaidrot vai grūti panākt sēklas noplūdi tikai dzimumakta laikā vai arī masturbācijas laikā. Parasti ir tā, ka masturbējot vīrietis viegli var sasniegt kulmināciju, toties ievadot dzimumlocekli makstī un veicot frikcijas (kustības) nav iespējams sasniegt ejakulāciju un tā rezultātā dzimumakta laikā pavājinās un zūd erekcija.

Rašanās mehānisms visbiežāk ir saistīts ar masturbācijas tehniku. Puiši masturbēt sāk vidēji no 12-14 gadu vecuma un nepiegriež vērību tehnikai – vieni spaida, citi pret kaut ko berzējas, vēl citi izvēlas īpašas stimulācijas metodes. Regulāri, gadiem ilgi masturbējot, nostiprinās šis reflekss, kuru dzimumakta laikā nav iespējams sasniegt. Un šādā gadījumā veidojas situācija, kad masturbācijas laikā var panākt sēklas noplūdi, toties dzimumakta laikā nevar.

Pāri bieži šādās situācijās rīkojas līdzīgi kā pārtrauktā dzimumakta gadījumā, ka akta beigās sēklas noplūde tiek panākta vai nu vīrietim pašam sevi apmierinot ar ierastajām darbībām vai to izdara partnere, kura jau ir ielāgojusi, kāda veida stimulācija nepieciešama, lai panāktu partnerim kulmināciju. Jāsaka, ka apgrūtināta ejakulācija sagādā pārim diskomfortu tāpat kā priekšlaicīga ejakulācija.

Faktori, kuri veicina apgrūtinātas sēklas noplūdes rašanos

Psihogēnie
sēklas noplūdi ietekmē psiholoģiski faktori. Biežākais iemesls, kad vīrietim ir izveidojies nepareizi erotiskie stereotipi par dzimumaktu un tā norisi. Piemēram, pieradums masturbējot skatīties pornofilmas, kuru laikā mainās erotiski vizuāli kairinājumi, kas paaugstina uzbudinājumu un kopā ar dzimumlocekļa stimulāciju noved pie sēklas noplūdes. Dzimumakta laikā iztrūkst šie mainīgie vizuālie kairinājumu, līdz ar to uzbudinājums mazinās un nav iespējams dzimumakta laikā sasniegt sēklas noplūdi.

Ieraduma reflekss
lielākā daļa vīriešu uzsāk masturbāciju pusaudžu vecumā un kā nu kurš sevi apmierina. Viens iesācis rīvēties pret palagu, cits cieši satverot dzimumlocekli – radot dzimumlocekļa kairinājumu kāds nav iegūstams dzimumakta laikā. Līdz ar to, dzimumakta laikā, kairinājums ir nepietiekams un ilga dzimumakta laikā var zust erekcija. Kopš masturbācijas uzsākšanas veidojas un laika gaitā nostiprinās reflekss, kuru vēlākā laikā ir nepieciešams mainīt.

Alimentārie
alkohola, narkotisko vielu un citu vielu lietošanas rezultātā samazinās ejakulācijas centra jūtība (atrodas muguras smadzenēs) kā arī receptoru jūtība un impulsa pārvade. Šajos gadījumos, bieži novēro arī nenoturīgu erekciju – saceļas un pēc brītiņa atslābst.

Pēcoperācijas komplikācijas
pēc urīnpūšļa, priekšdziedzera, proktoloģiskām un citām mazā iegurņa operācijām, kura rezultātā tiek skarti dzimumlocekli inervējošie nervi.

Traumas – mugurkaula jostas rajona traumas, operācijas.

Medikamentozi izraisītas
lietojot dažādus preparātus, to rezultātā var pavājināties nervu impulsu pārvade un receptoru jūtība. Sēklas noplūdes traucējumus novēro pie diurētiķu, antidepresantu un citu preparātu lietošanas.

Infekcijas – uretrīti, prostatīts, urogenitālās sistēmas tuberkuloze.

Neiroloģiski traucējumi – Parkinsona slimība, izkaisītā skleroze, diabēta neiropātijas utt.

No apskatītā redzams, ka sēklas noplūdes traucējumus var izraisīt samērā daudz un dažādi faktori.

Apgrūtinātas ejakulācijas ārstēšana

Pamatojoties uz anamnēzē, apskatē un izmeklējumos iegūtiem rezultātiem, speciālists nozīmē ārstēšanu. ārstēšana ir kompleksa un tā sevī var ietvert:

Seksa terapija – pamatojoties uz sniegto informāciju, tiek izskaidrots un iemācīts kā vieglāk sasniegt sēklas noplūde. Uzdotie uzdevumi tiek mājas apstākļos apgūti, īstenoti intīmo tuvības brīžos. Daļā gadījumu ir nepieciešams mainīt masturbācijas tehniku – radot dzimumaktam atbilstošu dzimumlocekļa kairinājumu, šim nolūkam var tikt nozīmēts izmantot mākslīgā maksts. Sēks terapijas mērķis ir izmainīt esošos ieradumus un izveidojušos refleksus.

Priekšdziedzera masāža – lielā daļā gadījumu, priekšdziedzera masāža, anālā stimulācija uzlabo stāvokli un atvieglo ejakulācijas sasniegšanu.

Neiroloģiski traucējumi var tik koriģēti ar elektrostimulāciju.

Medikamentoza terapija – tiek izmantoti dažādas grupas preparāti, tai skaitā, lai noņemtu stresu un uztraukumu par neveiksmīgu dzimumaktu.