Nakts pollūcijas

Pollūcijas ir patvaļīga sēklas noplūde, kas visbiežāk notiek miegā, tomēr tās var notikt arī nomodā un tad runā par dienas pollūcijām.

Ar nakts pollūcijām visbiežāk saskaras pusaudži pubertātes vecumā. Retāk tā tiek konstatēta arī vecāka gada vīriešiem, kurien nav regulāras dzimumdzīves.

Dienā patvaļīgu sēklas noplūdi novēro visbiežāk pie dažādiem neiroloģiskiem traucējumiem.  Situācijās, ka ir paaugstināta impulsu pārvade un pie neliela uzbudinājuma var notikt sēklas noplūde. Dienas pollūcijas atšķirībā no nakts, nevarētu uzskatīt par normālu.

Gan dienā, gan naktī patvaļīga sēklas noplūde rada diskonforta situācijas vīrietim. Īpaši, ja nakšņošana tiek plānota ārpus savas mājas.

Nakts pollūciju darbības mehānisms saistīts ar organisma atbildes reakciju uz situāciju, kad organismā ir saražots pietiekoši daudz spermas un ir nepieciešams “iztukšot” sistēmu, lai turpinātu veidot jaunu. Tas ir vienkāršots skaidrojums, jo process ir daudz sarežģītāks.

Ar pollūcijām visbiežāk saskaras , ja nav regulāras sēklas noplūdes. Kuriem nav regulāras dzimumdzīves vai, ja nemasturbē vai to dara ļoti neregulāri. Nakts pollūcijas var būt arī vīriešiem atturēšanās periodos.

Lasot dažādus rakstus par pollūcijām veidojas viedoklis, ka tā ir normāla un nekaitīga parādība. Uzreiz vēlos vērst uzmanību, ka darbības mehānismi dienas un nakts pollūcijām ir nedaudz atšķirīgi. Ja nakts pollūcijas pusaudžu vecumā varētu uztvert kā normu, tad dienas pollūcijas nevar uztvert kā normu.