Ejakulācijas traucējumi - seksologs

Ejakulācijas traucējumi, nozīmē, ka sēklas noplūde nav tāda kāda tai vajadzētu būt normā. Jautājums par normu ir diezgan relatīvs, jo priekšstati par to var būt atšķirīgi. Pieturēsimies pie pieņemtajiem uzskatiem, ka dzimumakta laikā, vai pareizāk sakot, atbilstoši stimulējot dzimumlocekli pēc kāda laika būtu jānotiek sēklas noplūdei.

Vienkāršākais ejakulācijas traucējumu iedalījums būtu:

  • sēklas noplūde notiek par ātru – tad tiek runāts par priekšlaicīgu ejakulāciju;
  • sēklas noplūdi panākt ir grūti vai pat neiespējami – tiek runāts par apgrūtinātu ejakulāciju.

Var būt situācijas, ka ejakulācija notiek, bet sperma netiek izvadīta uz āru, bet gan uz urīkkanālu. Šādu situāciju medicīnā apzīmē kā retrogrādo ejakulāciju.

Priekšlaicīga ejakulācija

Visizplatītākie no ejakulācijas traucējumiem. Lai gan priekšlaicīgas ejakulācijas definīcija visu laiku tiek mainīta un dažādas mediķu grupas mēģina radīt savas definīcijas, lietas būtība no tā nemainās.Par ātru jeb priekšlaicīgu ejakulāciju uzskata:

  • ja sēklas noplūde (ejakulācija) notiek ātrāk kā 2 min laikā no dzimumlocekļa ievadīšanas makstī;
  • ja sēklas noplūde dzimumakta laikā notiek ātrāk nekā vīrietis to vēlas (neraugoties uz dzimumakta ilgumu);
  • ja sēklas noplūde rodas pirms dzimumakta uzsākšanas.

Apgrūtināta ejakulācija

Apgrūtināti panākt sēklas noplūdi dzimumakta vai masturbācijas laikā. Dzimumakti bieži beidzas bez sēklas noplūdes. Biežāk novēro apgrūtinātu sēklas noplūdi dzimumakta laikā, pie “normāli” panākamas sēklas noplūdes masturbācijas laikā.

Apgrūtināta sēklas noplūdevisbiežāk saistīta ar dzimumlocekļa jūtības disfunkciju.

Funkcionālas dabas traucējumi:

  • sāpīga sēklas noplūde – vīrietim ejakulācijas brīdī rodas diskomforta, sāpīgas sajūtas sēkliniekos, starpenē vai urīna kanālā. Šie traucējumi biežāk saistīti ar iekaisīgiem procesiem vai saaugumiem.

 

  • sēklas noplūde bez spiediena – ejakulācijas laikā sēkla netiek “izsviesta” no urīna kanāla, bet vienkārši iztek vai tiek izvadīta ar mazu spiedienu;

 

  • spontāna ejakulācija bez dzimumlocekļa stimulācijas, tai skaitā nakts un dienas pollūcijas;

 

  • ejakulācija bez sekojošas orgasma izjūtām, ejakulācija bez erekcijas utt.

 

Problēmu ar sēklas noplūdi ir iespējams novērst! Daļa vīriešu, paši meklē risinājumus – daļai izdodas ar tiem tik galā, bet daļai nē. Tāpēc vajag vērsties pēc palīdzības pie ārsta, kas noteikti palīdzēs rast risinājumu. Aplami ir domāt, ka sēklas noplūdes traucējumi rada nesaskaņas seksuālajās attiecībās!