Ir dažādi rādītāji, kas raksturo erekcijas kvalitāti – cik viegli rodas erekcija, cik tā ir stipra un cik noturīga ir erekcija konkrētā situācijā. Jāatzīmē, ka erekcijas traucējumi var būt pirmās pazīmes sirds asinsvadu sistēmas saslimšanai.

Biežākie erekcijas traucējumi ir saistīti ar uzvedības modeli, psiholoģiskiem faktoriem un tikai procentuāli nelielā skaitā gadījumu tie ir kādas somātiskas salimšanas rezultāts.

Pēdējo desmitgadu laikā, ievērojami pavājinās erekcijas kvalitāte jaunu vīriešu vidū. Aizvien biežāk gados jauni vīrieši sūdzas par grūtībām sasniegt pilnvērtīgu erekciju seksuālo kontaktu laikā.

Biežāk uzdotie jautājumi

Seksa laika dzimumloceklis ir pārlieku mīksts, kas jādara, lai tā nebūtu?

Lai atbildētu uz jautājumu ir nepieciešams zināt smalkāku informāciju. Iemesli var būt ļoti dažādi un konkrēti var ieteikt vērsties pēc palīdzības pie speciālista.

Atkarīgs ir vai ikdienā ir iespējams sasniegt pietiekoši labu erekciju. Ja erekcijas kvalitāte jebkurā situācijā ir slikta, tad būtu jāizmeklē asins vadu stāvoklis.

Ja erekcija pavājinās tikai pirms dzimumakta. Citās situācijās ir iespējams sasniegt pietiekoši kvalitatīvu erekciju, tad šādu situāciju sauc par situācijas impotenci. Tās risināšanai būs atkal atšķirīga pieeja.

Kāpēc dzimumakta laikā pavājinās erekcija?

Biežākais iemesls ir saistīts ar to, ka dzimumloceklis nesaņem pietiekošu kairinājumu. Tā rezultātā mazinās uzbudinājums un erekcija pavājinās.

Iemesli var būt dažādi, piemēram, pie vainas var būt pārāk plaša maksts un tievs dzimumloceklis. Frikciju laikā dzimumloceklis nesaņem pietiekošu kairinājumu un erekcija pavājinās.

Cits iemesls var būt saistīts ar to, ka dzimumloceklis ir pieradis pie kāda īpaša kairinājuma, kādu nav iespējams radīt dzimumakta laikā.