Erekcijas kvalitāte

Kas ietekmē erekcijas kvalitāti? Ko nozīmē erekcijas kvalitāte? Parasti tas ir subjektīvs rādītājs, jo katram saprašana par labu un kvalitatīvu erekciju  ir atšķirīgas. Tāpēc šajā rakstā tiks apskatīts jautājums par erekcijas kvalitāti, kādai tai jābūt.

Ar erekcijas kvalitāti saprot trīs rādītājus: cik viegli var sasniegt erekciju, cik tā ir spēcīga un cik ilgi vīrietis var noturēt dzimumlocekli labā erekcijas stāvoklī.

Kvalitatīva erekcija – erekcija rodas, kad vīrietis to vēlas, tā ir pietiekoši spēcīga un noturīga.

Erekcijas rašanās

Erekcija var rasties spontāni vai kāda kairinājuma rezultātā. Parasti jauniem vīriešiem ar nelielu seksuālo pieredzes uz nelielu seksuāla rakstura kairinājumu erekcija rodas relatīvi viegli. Ar gadiem, kad „notrulinās” vai vīrietis pieradis pie dažādiem kairinājumiem erekcijas sasniegšana vajadzīgs lielāks seksuālais kairinājums un var prasīt ilgāku laiku.

Vīrieši, kuri trenē savas seksuālās spējas ir iemācījušies sasniegt erekciju situācijās, kad tā ir nepieciešama un neļaut tai rasties situācijās, kad tai nav jābūt. Jauniem, netrenētiem vīriešiem parasti ir problēma ar to, ka spontāni erekcija var rasties peldbaseinā, pludmalē un viņi nemāk to savaldīt un jūtas neērti, bet gados vecākiem kungiem savukārt ir dažreiz problēma sasniegt erekcijas stāvokli vajadzīgās situācijās.

Erekcijas rašanos ir iespējams kontrolēt – apgūstot uzmanības koncentrēšanās un vizualizācijas vingrinājumus. Vīrietim, kas ir sevi šādi trenējis, nesaskarsies ar problēmu, ka erekcija var rasties nepiemērotās vietās vai arī nonākot intīmā situācijā nevarēs to sasniegt.

Erekcijas stiprums

Erekcijas stiprums ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, to var ietekmēt dažādas saslimšanas – visbiežāk priekšdziedzera iekaisums, asinsvadu patoloģijas utt. Erekcijas stiprumu parasti nosaka subjektīvi, bet ir speciāla ierīce ar kuras palīdzību ir iespējams noteikt cik liels spēks ir „stāvošam” dzimumloceklim. Aparātu lietošana ir vienkārša – aparātu pieliek pie stāvoša dzimumlocekļa un pārbauda cik lielu spiedienu tas iztur. Šo ierīci izmanto erekcijas stipruma treniņos vai arī ārstējot vāju erekciju izmantojot dažādas metodes un ar ierīces palīdzību iespējams konstatēt erekcijas stipruma izmaiņas. Ja vīrietim nav slimības, kas varētu pasliktināt erekcijas stiprumu. Ir iespējams pašam sevi pilnveidot un iemācīties sasniegt maksimālo erekciju. Šādos treniņos izmanto elpošanas, vizualizācijas, starpenes muskuļi  un citus vingrinājumus.

Erekcijas noturība

Viena no mūsdienu vīriešu bieži sastopamiem seksuāla rakstura traucējumiem ir nenoturīga erekcija – sākotnēji erekcija rodas pietiekoši laba, bet tā ātri atslābst. Tas ir viens no rādītājiem, kas parāda kāda ir erekcijas kvalitāte.  Nenoturīga erekcija var būt cēlonis kādām slimībām, bet biežāk, it īpaši gados jauniem vīriešiem nenoturīga erekcijas cēloņi būs citi. Noturīgu erekciju – spēju saglabāt erekciju sākotnējā stāvoklī var iemācīties saglabāt ilgstošu laiku. Erekcijas noturības treniņiem izmanto dažādus vingrinājumus. Optimāli, ja vīrietis māk noturēt erekciju sākotnējā stāvoklī 20-30 min ilgi.

Katrs vīrietis var trenēties un pilnveidot savas seksuālās spējas, lai seksuālo kontaktu laikā justos pārliecināts un drošs par savām seksuālajām spējām. Liela daļa vīriešu trenējas sporta zālē nodarbinot dažāda grupu muskuļus aizmirstot to ka jātrenē arī savas seksuālās spējas. Seksuālos treniņus vislabāk sākt jaunībā, kad nav vēl radušies seksuāla rakstura traucējumi!